Mustafa: Zbatimi i marrëveshjeve hap i rëndësishëm për lirinë e lëvizjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Me lirimin e urës që është garanci për një lëvizje të lirë po zbatohet një ndër pikat e marrëveshjes së arritur në Bruksel. Kryeministri Isa Mustafa e vlerësoi këtë si një hap të rëndësishëm drejt integrimit të qytetarëve të të dy pjesëve të qytetit.

“Mendoj se është një hap shumë i rëndësishëm i integrimit të pjesë veriore dhe jugore të Mitrovicës. Është një premtim i cili është bërë, është një marrëveshje e cila do i jap efektet dhe rezultatet e veta dhe unë mendoj se ne do ta kapërcejmë me këtë problemin e ndarjes së vendit dhe jugut”, tha Mustafa për RTK’në.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ustafa-zbatimi-i-marreveshjeve-hap-i-rendesishem-per-lirine-e-levizjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala