Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri Isa Mustafa tha se krijimin e Forcës së Armatosur të Kosovës nuk e sheh jashtë partneritetit me NATO-n.

Mustafa theksuar se nuk ka thënë krye në vete se ushtria e Kosovës nuk mund të shkojë në veri por kjo nuk nënkupton se heqim dorë nga sovraniteti.

“Ata që thonë se për 100 ditë kanë qeverisë mirë e kanë gabim sepse kjo nuk mund të bëhet e mundur”, ka vlerësuar Mustafa.

Ai shtoi se secili person qoftë që punon në Qeveri apo administratë dhe që është i akuzuar ndaj tij do të merren masa.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushtria-e-kosoves-ne-partneritet-me-nato-n/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala