Ushtari i plagosur i UÇK-së jetonte rrugëve të Prizrenit

Autori:Avdyl Pajaziti

Beqir Lami kishte luftuar në vitin 1999 nën urdhrat e Agim Ramadanit. Ishte trim dhe nuk u zmbraps asnjëherë. Madje edhe u plagos në Koshare. Ai është ushtarak i shkolluar dhe bërë karrierë relativisht të mirë në ushtrinë shqiptare. Por, jeta nuk u tregua bujare me të. Pas shumë peripecive kishte pësuar edhe krizë. Shteti nuk e ktheu kokën nga ai. Por, gjeti mbështetje tjetërkund. Sot, ai jeton në shtëpinë e shoqatës “Hadër”në Prizren. I shërben me vullnetin më të madh secilit mysafir që shkon atje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushtari-i-plagosur-i-uck-se-jetonte-rrugeve-te-prizrenit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala