Ushtari britanik i UÇK -së :zemra ime i takon Kosovës

Autori:Gazeta Fjala

Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jon Harrison, ka marrë certifikatën e veteranit të UÇK-së, pork ka edhe një kërkesë tjetër.

Ai ka thënë se certifikata është një document mjaft i vacantë për të dhe se e ka mjaft të vështirë të tregojë se sa krenar ndihet pasi ka pranuar atë document s ii huaj që ka ndihmuar në Kosovë, transmeton Koha.net.

Harrison, ka edhe një kërkesë.

“Dhe tani Kosova ka qenë në zemrën time, dhe është atje ku ka kam kërkuar dhe ajo është pranuar se Kosova do të jetë vendi përfundimtar dhe i prehjes sime”, ka thënë Harrison.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushtari-britanik-i-uck-se-zemra-ime-i-takon-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala