Ushqimi, i cili largon dhimbjen e kokës

Autori:Avdyl Pajaziti

Dhimbja e kokës është dhimbje e cila shfaqet në zonën e kokës dhe të qafës. Dhimbja e kokës mund të jetë e shkurtër dhe e kaluese, por po ashtu mund të jetë edhe jashtëzakonisht e fortë dhe të përsëritet shpesh.

Shkaqet e dhimbjes së kokës mund të jenë të ndryshme, madje edhe të rrezikshme për jetën. Nëse dhimbja e kokës shfaqet rrallë dhe dëshironi të shmangni konsumimin e panevojshëm të ilaçeve kundër dhimbjes së kokës, provoni të konsumoni ndonjë nga këta përbërës ushqyes.

Uji
Është mënyra më e lirë, por mund të jetë edhe mënyra më e besueshme për shërimin e dhimbjes së kokës, transmeton Koha.net. Nëse trupi është i hidratuar si duhet, shumica e toksinave do të nxirren përmes urinës, jashtëqitjes ose djersitjes. Uji po ashtu ndihmon në rregullimin e temperaturës së trupit.

Kafja
Kafja e fortë mund të ndihmojë te lehtësimi i dhimbjes së kokës. Përmban kafeinë e cila stimulon enët në zonën e kokës. Do të stimulohen mbaresat e nervave që krijojnë ndjenjën e dhimbjes dhe kjo do të largojë dhimbjen.

Çaji
Çaji përmban taninë e cila vepron ngjashëm si kafeina. Një filxhan çaj të ngrohtë shpejt do ta largojë dhimbjen e kokës.

Ginkgo biloba
Kjo është bimë shëruese, gjethet dhe farat e së cilës përmbajnë flavonoidin glikozid. Hulumtimet kanë treguar që glikozidi u ndihmon atyre që vuajnë nga dementia dhe dhimbjet kronike të kokës.

Banania
Nëse dhimbjet tuaja të kokës janë të shpeshta, duhet ta përfshini bananen në kafjallin tuaj të përditshëm. Koncentrimi i lartë i magnezit do t’ju ndihmojë te shërimi i suksesshëm i dhimbjes së kokës.

Limonada
Një gotë limonadë ose lëng i freskët nga limoni i athët me një lugë kripë gjithsesi do të ndihmojë te shërimi i dhimbjes së kokës. Konsumimi i tepërt i kripës nuk rekomandohet, por në rastin e dhimbjes së kokës vepron shkëlqyeshëm.

Molla
Molla përmban bioflavonoidet të cilat ndihmojnë në reduktimin e tensionit të gjakut, ndërsa me të reduktohet edhe frekuenca e dhimbjes së kokës.

Piperi
Piper është mëlmesë e shkëlqyeshme e cila u jep shije pikante ushqimeve, ndërsa përmban kapsaicinën e cila rrit pragun e dhimbjes dhe redukton frekuencën e dhimbjes së kokës.

Përzierja e bimëve
Shtoni gjethe borziloku dhe xhenxhefili në ujë të vluar dhe lërini të zihen 5 deri 7 minuta. Kulloni dhe shtoni 1 lugë mjaltë, transmeton Koha.net. Pijeni në formë të ngrohtë dhe menjëherë do të ndiheni më mirë. Antioksidantet, seleni, magnezi dhe vitaminat do t’ju ndihmojnë që të liroheni nga dhimbja e kokës.

Qumështi i ngrohtë
Qumështi i ngrohtë vepron në mënyrë relaksuese në sistemin nervor. Megjithatë, disa persona nuk janë adhurues të qumështit të ngrohtë, ndërse për ta më së miri do të ishte të shtohej 1 lugë mjaltë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushqimi-i-cili-largon-dhimbjen-e-kokes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala