Ushqimet që luftojnë plakjen

Autori:Avdyl Pajaziti

Plakja është një proces natyral të cilin nuk mund ta evitojmë por mund ta ngadalësojmë duke u ushqyer si duhet.

Ja ushqimet që duhet të filloni të konsumoni: ­

Boronicat kanë më shumë antioksidantë se cdo frut apo perim tjetër.

Fasulet janë të pasura me proteina. ­

Portokalli i kuq ndihmon për të zvogëluar yndyrën në trup. ­

Vera e kuqe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës ( në sasi të limituar). ­

Avokado lufton kolesterolin dhe është antioksidant. ­

Kastraveci është i pasur me kalcium vitamina A dhe C dhe ka përmbatje të lartë uji. ­

Peshku ka përmbajtje të lartë të proteinave,vitaminave dhe kriprave minerale. ­

Shega shuan etjen,nxit oreksin dhe ndihmon në tretjen e ushqimeve. ­

Vaji i ullirit është i pasur me yndyrna të pangopura . ­Arrat dhe bajamet pakësojnë rrezikun e diabetit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushqimet-qe-luftojne-plakjen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala