Ushqimet që humbin energjinë e trupit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndonjëherë ndiheni të përgjumur pasi të hani disa lloje të caktuara të ushqimeve.

Por mos u brengosni ju nuk jeni të vetmit, kjo është e vërtetë  kur ju keni probleme me qarkullimin e gjakut.

Më poshtë do të ju tregojmë disa ushqime që e largojnë energjinë  nga trupi.

Ëmbëlsira

Është joshëse për të përfunduar një vaktë duke ngrënë gjëra të ëmbla, ato nuk duhet konsumuar pas çdo vakti pasi që humbin energjinë e trupit edhe pse janë të shijshme.

Gjalp kikiruku

Ky lloj ushqimi kot është i shijshëm por përmbanë sasi të lartë të kalorive dhe sheqerit e që mund të dërgoi në humbjen e energjisë nganjëherë, përcjellë Klan Kosova.

E edhe disa nga këto ushqime të tjera ju sjellin në humbjen e energjisë së trupit ja disa prej tyre:

Frutat që përmbajnë sheqer

Ushqimet e yndyrshme

Buka e bardhë

Dhe pastat si makaraona.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ushqimet-qe-humbin-energjine-e-trupit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala