Urimi i Thaçit për ditëlindjen e babait të tij

Autori:Avdyl Pajaziti

Para se të nisej për vizitë në Luksemburg, zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, është ndalur në Burojë për ta uruar babin e tij për ditëlindjen e 77.

Sipas postimit të zv/kryeministrit Thaçi në Facebook, babai i tij, Haxhiu është ende shtylle e familjes dhe qëndron ende shumë i fortë.

Lexojeni të plotë postimin e Thaçit në Facebook:

“Para se të nisem në Luksemburg për vizitë shtetërore, u ndala në Burojë ta uroj babain tim Haxhi Thaçin, për ditëlindjen e 77-të. Ende i fortë, ende shtyllë e familjes, ende aktiv – prej fushës së pemishtës në fushë të shahut. HTH” , ka shkruar Thaçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/urimi-i-thacit-per-ditelindjen-e-babait-te-tij/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala