Ura prej letre

Autori:Avdyl Pajaziti

Besoni apo jo, kjo urë e kuqe 5 metra, është e ndërtuar nga letra.

Ky ndërtim, që harkon mbi një lum në Grisedale Valley, Patterdale, në Lake District, në Angli, nuk përdor ngjitës, apo gjëra të tjera për ngjitjen e këtyre letrave mes tyre. Ajo madje bëhet më e fuqishme kur bie shi.

PaperBridge është një instalim i krijuar nga artisti Steve Messam, e hapur për publik deri në 18 Maj.

Ajo përmban 22,000 fleta, të mbajtura mbi një kornizë druri, e cila pas ndërtimit të urës është hequr.

ndertim

IMG_0658_c

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ura-prej-letre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala