Ura më e tmerrshme në botë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe shoferët më të zotë do të tmerroheshin nga ura Eshima Ohashi në Japoni, e cila është e lartë sa lejon që poshtë saj të kalojnë anijet.

Ura e tretë më e madhe në botë lidh qytetet e Matsues dhe Sakaiminatos.

Ajo ka një pjerrësi prej 6.1% në prefekturën Shimane dhe 5.1% në atë të Totorit, duke bërë që të duket si një dallgë e madhe.

281678EB00000578-0-image-m-15_1430264792851

7

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ura-me-e-tmerrshme-ne-bote-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala