UP në grevë

Autori:Avdyl Pajaziti

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot është në grevë.

Ky institucion i është bashkuar vazhdës së grevistëve të cilët po kërkojnë nënshkrimin e kontratës kolektive.

Në dyert e UP-së, janë të varura njoftimet që punëtorët janë në grevë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/up-ne-greve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala