UNICEF: 6 në 10 fëmijë të Kosovës kanë përjetuar dhunë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një në shtatë fëmijë në Kosovë shkojnë në shkollë të hershme kjo bënë që Kosova të jetë prapa vendeve tjera. Po ashtu, 6 në 10 fëmijë në tërë Kosovën kanë përjetuar dhunë.

Qeveria e Kosovës ka përmirësuar infrastrukturën ligjore por duhet të investojë më shumë në fëmijë.

Kështu tha Lalia Omar Gad, shefe e zyrës së UNICEF-it në konferencën rreth prezantimit të gjetjeve të anketimeve të grupimeve të treguesve të shumë dishte MICS.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/unicef-6-ne-10-femije-te-kosoves-kane-perjetuar-dhune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala