UNESCO i thotë Jo Serbisë për shtyrjen e votimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Tentativa e Serbisë që votimi për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO nga Asambleja e Përgjithshme të shtyhet ka dështuar. UNESCO vendosi të votojë pro ose kundër anëtarësimit të Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/unesco-i-thote-jo-serbise-per-shtyrjen-e-votimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala