UNEP ofron falas Sistemin e Informimit për gjendjen mjedisore

Autori:Gazeta Fjala

Një delegacion i organizatës së Kombeve të Bashkuara për Mbrojtjen e Mjedisit (UNEP), ka vizituar ministrin e Mjedisit, ku u pritën nga zëvendësministri Mendim Rugova, Kryeshefi i AMMK-së, Ilir Morina dhe Këshilltari Politik i Ministrit, Agim Qehaja.

Delegacioni i UNEP-it, me në krye Pier Carlo Sandei, drejtor i zyrës së UNEP në Vjenë, u njoftuan për së afërmi me gjendjen mjedisore në Kosovë.

Me këtë ras UNEP,  ka ofruar falas Sistemin Kombëtar për Raportim për Kosovën. Ky sistem do të mundësojë informimin e përgjithshëm për gjendjen mjedisore në Kosovë.

Zëvendësministri, Rugova, falenderoi delegacionin e UNEP-it për vizitën, ndërsa për softëerin pohosi se do të ndikojë në ndërtimin e kapaciteteve me të cilat Kosova do të jetë e gatshme për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare.

Ky softwer do të mundësojë shfaqjen e rezultateve në kohë reale në ëeb-faqen e ministrisë dhe të AMMK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/unep-ofron-falas-sistemin-e-informimit-per-gjendjen-mjedisore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala