Ulrike Lunaçek sot në Kosovë

Autori:Gazeta Fjala

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek do ta vizitojë Kosovën.

Me këtë rast ajo do të takohet me përfaqësuesit kryesor politikë si dhe do të mbajë një ligjeratë në Universitetin e Prishtinës.

Ligjërata do të mbahet në Amfiteatrin e Shkencave Politike me temë “Leksion mbi Kosovën dhe procesin e integrimit evropian”.   

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ulrike-lunacek-sot-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala