UEFA i “heq” Serbisë 6 pikë?

Autori:Avdyl Pajaziti

 

UEFA në faqen e saj zyrtare uefa.com në rënditjen e grupit I, ka pasqyruar një situatë jo siç e dimë ne.

Sipas tabelës së Grupit I në uefa.com, Serbia rënditet e fundit në grup me -2 pikë, bdërsa më poshtë shpjegohet se kombëtares serbe i janë hequr 6 pikë, transmeton Albeu.com.

Siç dihet, Komisioni i Disiplinës i dhuroi fitoren me Shqipërinë dhe më pas i hoqi 3 pikë Serbisë.

Me shumë mundësi bëhet fjalë për gabim teknik, por në rrjetet sociale përflitet që kjo mund të jetë edhe pasqyrim i vendimit të ri për ndeshjen Serbi-Shqipëri, që mund tia riheq pikët Serbisë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/uefa-i-heq-serbise-6-pike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala