Udhëtimet më të bukura që mund t’i përjetoni

Autori:Avdyl Pajaziti

Por, nëse merrni ndonjë prej këtyre rrugëve – gjatë rrugëtimit – ju do të përjetoni udhëtimin më emocionues në jetën tuaj.

1

 

Rrugët mahnitëse nëpër shkëmbinjë që shtrihen buzë detit, hekurudhat që kalojnë male dhe gryka të mrekullueshme, autostradat futuristike – të gjithë këto ju çojnë në destinacionin tuaj final.

2

 

Bernina Express, Zvicër, Itali

3

 

Autostradat e Shangait, Shangai, Kinë

4

The Jacobite, Malësia Skoceze, Skoci

5

Serra Verde Express, Parana, Brazil

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/udhetimet-me-te-bukura-qe-mund-ti-perjetoni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala