Udhëheqësit botërorë pajtohen për rritjen e kontrollove kufitare

Autori:Avdyl Pajaziti

Udhëheqësit e 20 vendeve më të fuqishme të botës kanë rënë dakord për të rritur kontrollin e kufijve dhe sigurinë e aviacionit pas sulmeve në Paris sipas një projekt-deklaratë dhënë nga Reuters, transmeton Klan Kosova.

Agjencia e lajmeve njofton se krerët në takimin e G20 në Turqi kanë dënuar sulmet që janë kryer nga Shteti Islamik duke thënë se ata mbetën të bashkuar në luftën kundër terrorizmit, sipas draft dokumentit.

Dokumenti i finalizuar pritet të publikohet të dielën pasdite.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/udheheqesit-boterore-pajtohen-per-rritjen-e-kontrollove-kufitare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala