UÇK: Lufën e bëmë ne dhe ajo do të vazhdojë ende

Autori:Avdyl Pajaziti

Ushtria Çlirimtare Kombetare është lajmëruar sërish. UÇK në një komunikatë për media ka pranuar  se lufën  në Komunavë e kanë bërë ata. Madje, në këtë njofim UÇK ka thënë se deklaratat e njerëzve të tjerë janë gënjsehtra dhe shpifje. “Ne qëndruam për 37 orë përballë porcave te armikut , ju treguam se ne mundemi me ju , i njoftuam se ne perballemi me ju , prandaj lekcioni i Kumanoves ju ka dhen nje mesim gjith trdhetarve dhe Sllavo’maqedonasve “, thuhët në këtë komunikatë të UCK. Në këtë bëhet e ditur se lufta do të vazhdojë, pasi siq thonë ata ajo ende nuk ka përfunduar.

Kjo është komunikata e plotë e UÇK-së:

Kumunikatë nr.5 !

Ushtria Çlirimtare Kombetare , e zhvilloi betejen e luftes në Kumanovë , në lagjen e trimave , ajo betejë ishte e pa pritur , ajo na erdhi dhurat nga qytetaret e vet lagjes , ne personalisht kerkojm ndjejsë per dëmet dhe vrasjet , maltertimet , ju kerkojmë falje , por kerkim falje duhet te del te kerkoj edhe disa prej banorve te lagjes se trimave te cilet i ftuan vet Sllavomaqedonasit per te ber masaker , fati ishte me ne .

Ne qëndruam për 37 orë përballë porcave te armikut , ju treguam se ne mundemi me ju , i njoftuam se ne perballemi me ju , prandaj lekcioni i Kumanoves ju ka dhen nje mesim gjith trdhetarve dhe Sllavo’maqedonasve .

 

Ushtria Çlirimtare Kombetare , ishte ajo qe realizoi arenen e luftes dhe askush tjeter , nuk ka pasur as nje antar qe është thirrur qdo her në emer të AKSH-s kta individa qe jan disa u paten zhdukur kur ne filluam pregaditjet , gjithashtu edhe i vetshpalluri Komadant Hamdi Ndrecaj i cili dul hapur qe ju ka bashkuar UÇK edhe ajo është nje skenar i radhes nga rrenat e panumrta te Hamdi Ndrecaj nje manipolator qe qdo her po mundohet te manipoloj . Kta dy AKSH dhe GRI te nderuar janë INDIVIDË jo Ushtri . Luften e kemi bër ne ata qe ishim në luften e Kosoves , në luften e Lugines , në Luften e Ilirides 2001/ 2005 / .

 

Të nderuar Shqiptarë qdo luftë ka humbje dhe fitore .

Askush nga ne që kemi pranuar që të jemi në sherbim të atdheut , nuk jemi manipoluar dhe tradhetuar i kemi besuar Sokolit dhe do i besojm qdo her Kom.Sokolit , por qe e kan manipoluar Sokolin nuk munden me then qe Kom.Sokoli esht tradhetar jo Kom.Sokoli u bë kurban per të gjith të tjerët edhe pse e kishte mundesin që të largohet me grupin tjeter që u larguan në mbrojtje te Sokolit , por Kom. Sokoli u bë HERO .

 

Shtabi i UÇK-s , bën me dije se , forcat tona janë plotësisht të organizuara në zonën e tyre të aksionit, të disponueshme dhe të afta , me mjete të mjaftueshme që të vazhdojnë luftën kundër strukturave kriminale të shtetit të IRMJ . Shpifjeve “zyrtare” të Jankullovskës u doli ngjyra edhe në këtë rast. I bëjme me dije qeverisë shqiptare në Tiranë dhe në Prishtinë, larg fjalëve diplomatike të pavlera për këtë situatë , të kthejnë vëmendjen me reagimin pozitiv drejt organizatave ndërkombëtare europiane, për ndaljen e dhunës policore mbi popullsinë civile të pafajëshme . Ne nuk do të mbajmë më përgjegjesi për ata shqiptarë që vazhdojnë të qëndrojnë brenda strukturave policore dhe ushtarake të shtetit të IRMJ. Strukturat e Ushtrisë Clirimtare Kombëtare janë në mbrojtje të popullatës dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesëshëm dhe rrijnë larg vatrave të përplasjes me armë. Të gjithë bashkë, kundër shpifjeve , gënjeshtrave, përcarjes dhe akuzave pseudopatriotike, me besim se do ta rrëzojmë këtë regjim kriminal, për ti hapur rrugën lirisë dhe dinjitetit kombëtar.

 

Luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, janë i vetmi formacion shqiptar në IRMJ, që do ti dalin në mbrojtje popullit dhe do të shfarosin farën e keqe që ka mbirë dhe vazhdon të ushqehet nga krimi. Çdo ditë që po kalon, kundër parrullave dhe shpifjeve që po përhapen nga të gjithë anët, radhët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare po shtohen me djem nga të gjithë trojet shqiptare.

Kjo force besnike e idealeve dhe amanetit të dëshmorëve, do të luftojë deri në fund, për një shtet shqiptar kombëtar, të lirë dhe të pastër.

Sot jemi më të fortë, e nesër do të jemi akoma më të fortë.

#VAZHDOJMË , LUFTA NUK KA PËRFUNDUAR .

 

Rroftë Kombi Shqiptar.

Komandant : Shtegtari i Liris

Ushtria Çlirimtare Kombëtare.

Shtabi i përgjithshëm , Gostivar

Data : 12 maj 2015. ora 12:30

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/uck-lufen-e-beme-ne-dhe-ajo-do-te-vazhdoje-ende/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala