U jepet lamtumira e fundit të vrarëve në Kumanovë (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Arkivolet e Xhafer Zymberit, Mirsad Ndrecajt, Valon Kabashit, Turgaj Gashit, Samid Kastriotit, Hysen Rushitit, Fatlum Vishesellas dhe Arben Rexhajt janë nisur për në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë. Pas homazheve në sallën 1 tetori, atyre po i jipet lamtumira e fundit nga qytetarë të shumtë në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë.

Gjatë gjithë kohës djem të veshur me uniforma të UÇK-së kanë shoqëruar arkivolet e 8 të vrarëve në konfliktin e Kumanovës.

7 6 5 4 3 2 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/u-jepet-lamtumira-e-fundit-te-vrareve-ne-kumanove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala