Twitter zëvendëson yllin me zemrën

Autori:Avdyl Pajaziti

Twitter ka ndryshuar butonin për favorizimin e cicërimave me “pëlqej”, duke zëvendësuar ikonën e yllit me një zemër.

Yjet janë përdorur për të treguar cicërimat e preferuara, por tani do të zëvendësohen me zemra që tregojnë vetëm “pëlqej”. Ndryshimet do të bëhen edhe tek aplikacionet e Vine dhe tek ubsajti i kompanisë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë kompania, një ndryshim që duket se bëhet se sipas kompanisë, ikona e yllit nuk kuptohej nga përdoruesit e rinj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/twitter-zevendeson-yllin-me-zemren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala