TVSH

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë mallra në ekonominë prodhuese kalojnë nëpër disa faze, zakonisht nëpërmes bizneseve të ndryshme. Në çdo fazë resurset e bëjnë të vetën, duke e bërë një mall më të vlefshëm. TVSH është një tatim që përdoret më së shumti në Evropë. Norma e këtij tatimi në Kosovë është 15 për qind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tvsh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala