Turqia zbraps Rusin në Siri

Autori:Avdyl Pajaziti

 Të shtunën avionët bombardues turq janë zënë në ajër me ata rusë, në hapësirën ajrore të Sirisë, në kufi me Turqinë, pasi kanë hyrë pa paralajmërime.
Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, ky incidenti ka ndodhur për shkak të mungesës së koordinimin të ushtrive të ndryshme që po kryejnë sulme aty.
“Avionët rusë janë detyruar që të kthehen prapa”, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme në Ankara.
Pas kësaj menjëherë ka reaguar ambasadori rus, duke thënë se një incident i tillë nuk duhet të ndodhë më, përndryshe “mund të shndërrohet në një incident të padëshirueshëm”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/turqia-zbraps-rusin-ne-siri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala