Turqia rrëzon një aeroplan rus në kufirin me Sirinë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Turqia ka rrëzuar një avioni ushtarak i cili thotë se ka shkelur hapësirën ajrore të saj pranë kufirit me Sirinë .

Raportet e mediave turke sqarojnë se aeroplani i takonte Rusisë.

Një zyrtar ushtarak në Turqi tha se avioni u rrëzua nga F16 turq , dhe se pilotit i është dhënë paralajmërim paraprak . Fati i pilotëve mbetet i paqartë .

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/turqia-rrezon-nje-aeroplan-rus-ne-kufirin-me-sirine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala