Turqia bllokon rrjetet sociale S’ka më Twitter, ‘FB’ dhe YouTube

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria Turke ka vendosur të bllokojë aksesin në rrjetete sociale më të frekuentuara në rank global si Twitter, Facebook dhe YouTube.

Bllokimi i rrjeteve sociale ka ardhur pasi në to javën e kaluar është publikuar fotoja e Prokurorit Mehmet Selim Kiraz e cili ishte marrë peng dhe më pas ishte vrarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/turqia-bllokon-rrjetet-sociale-ska-me-twitter-fb-dhe-youtube/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala