Turkia i fal borgjet e shtetit për të gjith turqit që strehojn një familje siriane

Autori:Avdyl Pajaziti

Në një postim në rrjetin social të shpërndar në turki thuhet se kryeministri i vendit i fal të gjitha faturat nëse një shtëpi turke strehon një familje muslimane.

”Sirianët janë muhaxhirët, ndërsa ne jemi ensarët. Në këtë kontekst çdo familje turke që strehon një familje siriane do t’i falen totalisht faturat e dritave, ujit dhe gazit”, citon Rexhep Tajip Erdogan nga rrjetet sociale turke.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/turkia-i-fal-borgjet-e-shtetit-per-te-gjith-turqit-qe-strehojn-nje-familje-siriane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala