Tsipras kërkon për 48 orë 7 miliardë euro nga kreditorët

Autori:Avdyl Pajaziti

Siç duket kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, është çmendur, ai u ka kërkuar kreditorëve ndërkombëtarë shtatë milordë euro.

Sipas tij, shuma e kërkuar duhet të akordohet qeverisë brenda 48 orëve.

Kërkesa e Tsipras është kërkuar për t’i bërë ballë situatës emergjente për t’i shpëtuar falimentimit.

Nga burime brenda BE-së është bërë me dije se kjo do të jetë kërkesë e Tsiprasit gjatë samitit të Brukselit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tsipras-kerkon-per-48-ore-7-miliarde-euro-nga-kreditoret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala