“Tregu i ri” në Prishtinë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Prishtinë është hapur edhe një “Treg i ri”.  Aty kanë filluar të shiten punime tradicionale të punuara nga dora e disa grave.

Shitëset e këtyre artikujve e kanë pranuar se nuk kanë leje për këtë veprim, por thonë se nuk kanë vend tjetër për ti bërë tregti.

“Nuk kanë marrë lejë, por kanë dal te shesin sepse po kemi nevoje”, ka thënë për Gazetën Fjala njëra nga grat shitëse të këtij tregu.

Ekspozimi dhe shitja e këtyre punimeve është duke u bërë afër Rektoratit të Universitetit të Prishtinës.

11119952_1070466779648044_520705259_n

11349955_1070466866314702_1924905754_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tregu-i-ri-ne-prishtine-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala