Tre persona humbin jetën në magjistralen Prishtinë-Pejë

Autori:Avdyl Pajaziti

Tre persona mbetën të vdekur, e katër të tjerë u lënduar si pasojë e një aksidenti në komunikacion.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18.30 në magjistralen Prishtinë-Pejë, përkatësisht në fshatin Dollc të Klinës, me ç’rast në këtë aksident u përfshinë një furgon dhe një kamion.

Rastin  e ka konfirmuar edhe Policia rajonale e Pejës. Në një komunikatë për media ata thanë se kanë marrë të gjitha masat nevojshme, në vendin e ngjarjes. Në vendin e ngjarjes ka dalur edhe  prokurori së bashku me hetuesit.

Sipas njoftimit njëri nga të lënduarit është dërguar për në QKUK e tre të tjerë janë në tretman mjekësor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tre-persona-humbin-jeten-ne-magjistralen-prishtine-peje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala