Tre filxhanë çaji dhe thojini lamtumirë diabetit

Autori:Avdyl Pajaziti

Pirja e tre filxhanëve me çaj në ditë mund të reduktojë në minimum rrezikun nga diabeti.

Madje edhe nëse çajit i shtoni dy lugë qumësht.

Përbërësit naturalë të çajit luftojnë sheqernat në gjak dhe i shpërbëjnë ato.

Ulja e sheqerit në gjat lufton diabetin tip-2.

Madje studimi vërtetoi se edhe nëse i shtoni qumësht çajit tuaj, efekti mbi diabetin do të jetë i njëjtë.

Por nga të gjithë çajrat më i preferueshmi për luftimin e diabetit është çaji i zi.

Çaji i zi ul ndjeshëm nivelin e glukozës në gjak.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tre-filxhane-caji-dhe-thojini-lamtumire-diabetit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala