Tragjedia në Mekë, arrin në 310 numri i viktimave në haxh (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Numri i viktimave gjatë pelegrinazhit mysliman në Mekë ka mbërritur në 310 persona.

Mbrojtjes civile Arabia njofton se se numri i të vdekurve është rritur në 310, përderisa raportohet për të paktën 450 të plagosur.

Sipas autoriteteve, ngjarja ka ndodhur për shkak të numrit të lartë të pjesëmarrësve.

Kjo është një ngjarje që përsëritet pothuajse çdo vit në Mekë, ku dhjetëra njerëz përfundojnë duke shtypur njëri-tjetrin për t’u bërë pjesë e pelegrinazhit. /GazetaExpress

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tragjedia-ne-meke-arrin-ne-310-numri-i-viktimave-ne-haxh-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala