Tragjedi në Egje, mbyten tre fëmijë emigrantë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sërish tragjedi emigrantësh në ujërat e Mesdheut. Një varkë është mbytur sot në afërsi të ishullit Kalymnos në detin Egje, duke shkaktuar vdekjen e katër personave.

Viktimat janë tre fëmijë dhe një grua. Lajmin e bëjnë të ditur mediat e huaja, të cilat u referohen burimeve pranë Rojës Bregdetare në Greqi. Mësohet se njëmbëdhjetë persona të tjerë që udhëtonin në varkë kanë arritur të shpëtohen.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tragjedi-ne-egje-mbyten-tre-femije-emigrante/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala