Topalli-Mustafës: “Premtove parajsë, po sjell ferr”

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të zbatojë Ligjin për kategoritë e dala nga lufta, të zbatojë Ligjin për sigurimet shëndetësore, si dhe t’u mundësojë që të rinjtë të kenë një perspektivë të sigurt.

“Ju fituat garën politike por nuk keni të drejt të shisni Kosovën”, ka thënë ai.

Këtu reagoi Ismet Beqiri i LDK-së, duke thënë i thënë kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit që të mos lejojë të shkelet Rregullorja e Kuvendit, duke mos e dituar a po flet në emër të Grupit parlamentar të VV-së apo jo dhe duke bërë propagandë politike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/topalli-mustafes-premtove-parajse-po-sjell-ferr/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala