Top 10 vendet më të gatshme për turizëm

Autori:Avdyl Pajaziti

Raporti i indeksit të konkurrencës së turizmit dhe udhëtimit për vitin 2015 ka listuar 114 vende, duke u bazuar në atë se sa vendet mund të japin përfitime të qëndrueshme ekonomike dhe shoqërore me anë të sektorit të turizmit.

Këtu janë të listuara 10 vendet e para të këtij raporti.

  1. Spanja
  2. Franca
  3. Gjermania
  4. SH.B.A
  5. Britania e Madhe
  6. Zvicra
  7. Australia
  8. Italia
  9. Japonia
  10. Kanada

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/top-10-vendet-me-te-gatshme-per-turizem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala