Tomë Gashi: Policia u keqpërdor politikisht për ta arrestuar Albin Kurtin

Autori:Avdyl Pajaziti

Avokati Tomë Gashi, në emisionin “Politikë” në “Tribuna Channel”, ka deklaruar se arrestimi i Albin Kurtiti ka qenë politik.

Gashi ka theksuar se Policia e Kosovës është keqpërdorur politikisht me rastin e arrestimit të Kurtiti. Sipas tij, për të vërtetuar që Kurti është arrestuar jashtëligjshëm, dëshmon fakti se sot është hedhur gazi lotsjellës nga Donika Kadaj – Bujupi dhe Faton Topalli dhe asnjëri nuk janë arrestuar. Ndërsa, ka shtuar po ashtu si Kurti është arrestuar pa fletarrest.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tome-gashi-policia-u-keqperdor-politikisht-per-ta-arrestuar-albin-kurtin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala