Tollovi në ATK

Autori:Avdyl Pajaziti

Çdo tre muaj qytetarë të shumët po ia zënë derën Administratës Tatimore të Kosovës. Me zarfa përplot kupon fiskal ata presin për orë të tëra, të rimbursohen.

Dikush pret ti marr 10 euro, dikush 15 e dikush 20 euro kompensim për numrin e madh të kuponëve fiskal që ka mbledhur për tre muaj, raporton Gazeta Fjala.

Por, të gjithë duhet të presin gjatë në radhë për ti dorëzuar ato.

Gazeta Fjala sjellë disa fotografi të radhëve të gjata para sporteleve të ATK-së në Prishtinë, të enjten./Gazeta Fjala/

Atk1 atk2 atk3 atk4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tollovi-ne-atk/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala