Tokat e bukës në rrezik nga vërshimet në Obiliq (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Lumi Ibër po kërcënon seriozisht tokat bujqësore në fshatin Hamidi të komunës së Obliqit. Banorët e kësaj ane ankohen se a zyrtarët përgjegjës nuk po e marrin seriozisht këtë qështje.

Edhe pas ankesave nga banorët se lumi mund ti vërshoj tokat e tyre dhe të mbeten pa bereqet, thonë se tash e sa kohë askush nuk i ka marrë seriozisht ankesat e tyre. Gazeta Fjala sjellë foto nga vendi i ngjarjes.

iber 7 iber 6 iber 5 iber 4 iber3 iber 2 iber 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tokat-e-bukes-ne-rrezik-nga-vershimet-ne-obiliq-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala