Tmerr në qendrën e mbajtjes në Vërmicë

Autori:Zekirja Shabani

Në dyshek të mykur e në kutërbim të rëndë nga banjoja jo funksionale e kalojnë natën qytetarët që ndalohen nga policia kufitare në Vërmicë.

Për kushte të mjerueshme në qendrën e ndaljes në këtë pikë kufitare me Shqipërinë, tregojnë më së miri fotografitë e siguruara nga Gazeta Fjala.

burg 2 burg 1 burg 3tmerr 5

Sipas Policisë së Kosovës të gjithë personat qe bien ne kundërshtim me procedurat ligjore apo që janë të kërkuar që ndalohen në pika kufitare.

“Në bazë të procedurave ligjore dërgohen në rajonet përkatëse ku kërkohen, për të vazhduar me procedurat e mëtutjeshme te organet e drejtësisë”, thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tmerr-ne-qendren-e-mbajtjes-ne-vermice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala