Tmerr në Bibliotekën Kombëtare (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Objekti i Bibliotekës Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” në Prishtinës ka probleme serioze në nyjet hidro–sanitare. Studentët dhe lexuesit e tjerë duhet të përdorin WC-të e lokaleve jashtë bibliotekës pasi WC-të e këtij institucioni, siç shihet në disa fotografi që ka siguruar Gazeta Fjala, janë jashtë funksionit.

Në foto shihet se kasetat e shkarkimit, rubinetet dhe lavamanët janë të thyer. Përveç kësaj, personat përgjegjës nuk janë kujdesur për ti larguar nga vendi edhe pse tani këto pajisje sanitare janë totalisht të pashfrytëzueshme./Gazeta Fjala/

biblioteka 2 biblioteka 3 biblioteka1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tmerr-ne-biblioteken-kombetare-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala