Tifozët e Dortmundit bëjnë diçka speciale kundër Juventusit

Autori:Avdyl Pajaziti

Tifozët e Borussia Dortmund janë spektakolarë, jo vetëm për faktin që mbushin stadiumin në çdo ndeshje, por edhe për koreografitë që kijojnë.

Koreografi speciale është përgatitur edhe për ndeshjen e sotme kundër Juventusit ku shihen lojtarët e Dortmund në vitin 97 duke ngritur trofeun e Champions League, të fituar pikërisht ndaj bardhezinjëve.

Borussia Dortmund-Juventus luhet sonte në ora 20.45, ndërsa ndeshja e parë u fitua nga italianët me shifrat 2-1.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tifozet-e-dortmundit-bejne-dicka-speciale-kunder-juventusit-3/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala