Therret me thikë në festën e pavarësisë

Autori:Zekirja Shabani

Në kremten e pavarësisë në Sheshin Shatërvan në Prizren, të martën në mbrëmje, një qytetar është ther me thikë pas një zënke mes tre qytetarëve. I plagosuri është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor.

Sipas raporteve mjekësore thuhet se plaga është në regjionin e mushkërive dhe  konsiderohet lëndim i rëndë trupor që kërkon intervenim kirurgjik. Ndërkaq, policia ka kryer dy arrestime dhe është në kërkim edhe të një tjetri ngase ekziston dyshimi i bazuar se këta të tre në bashkëveprim e kanë kryer sulmin. Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit i cili pritet që gjatë ditës së sotme të merr vendim për rastin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/therret-me-thike-ne-festen-e-pavaresise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala