The Telegraph: Kosova, vend i rrezikuar nga terrorizmi

Autori:Gazeta Fjala

Sulmi i fundit terrorist në Francë ka shokuar gjithë botën, kurse përveç Francës janë të kërcënuara edhe shumë vende të tjera për sulme të tilla.

Tabloidi britanik The Telegraph ka publikuar një hartë, në të cilën shfaqet më rrezikuara nga terrorizmi, transmeton Koha.net. Rrezikun e kanë bërë përmes ndarjes së ngjyrave.

Rrezik të lartë nga terrorizmi kanë rreth 30 vende të botës, kurse Kosova është në mesin e vendeve që përfshihen me ngjyrë të kuqe, që është mjaft e rrezikuar.

Sulmi i fundit në Paris ka lënë 132 persona të vdekur.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/the-telegraph-kosova-vend-i-rrezikuar-nga-terrorizmi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala