Thanë njerëz të famshëm:

Autori:Avdyl Pajaziti

 

  • Të gjitha ëndrrat mund të bëhen realitet, në qoftë se ke kurajo ti ndjekësh ato – Ualt Dizni – themeluesi i filmave vizatimor.

 

  • Sukses dmth kalimi nga dështimi në dështim, pa e humbur entuziazmin – Uinston Qurqill – ish kryeministër i Britanisë së madhe.

 

  • Mundohu të mos bëhesh person i skusesit, por person i vlerave– Albert Ajnshtajn – shkenctar i njohur.

 

  • Mendjet e ndritura diskutojnë ide; mendjet mesatare diskutojnë ngjarje; mendjet e ulëta diskutojnë njerëzit– Elanor Ruzvelt – Politikane amerikane

 

 

  • Distanca në mes çmendurisë dhe gjenialitetit matet me skuses – Brus Firshtein – Skenarist Amerikan

 

  • Pika fillestare e të gjitha arritjeve është dëshira – Napoleon Hill – Autor Amerikan

 

 

  • Që të jesh i sukses’shëm duhet ti ballafaqosh të gjitha sfidat që të vijnë, e jo ti zgjedhësh vetëm ato që dëshiron ti – Majk Gafka

 

  • Mos lejo që frika për humbje të jetë më e madhe sesa dëshira për fitore – Robert Kiosaki – Investitor Amerikan

 

 

  • Suskesi është të pëlqyerit e vetvetes, të pëqlyerit e asaj që bën, dhe të pëlqyerit se si e bën atë – Maja Anxhellou – Autore Amerikane

 

  • Vendi i vetëm ku vie fitorja para punës, është në fjalor – Vidal Sason – Biznismen Anglez.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thane-njerez-te-famshem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala