Thaçit i bënë portret veterani i UÇK-së në Romë

Autori:Zekirja Shabani

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në Romë një veteran të UÇK-së, që tash e sa vjet ushtron zanatin e piktorit në rrugët e kryeqytetit italian.

Ish kreu politik i UÇK-së nuk ka lënë pa bërë një kujtim nga Roma, nga artisti kosovar.

“Në Romë takova tek ‘Shkallët Spanjolle’ artistin tonë të talentuar nga Drenica dhe veteranin e UÇK-së, Agim Asllanin, që tash e shumë vite ka portretizuar mijëra turistë të zakonshëm e të famshëm të Romës. Ma bëri edhe mua një portret si kujtim”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thacit-i-bene-portret-veterani-i-uck-sene-rome/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala