Thaçi: Votat për UNESCO tregojnë se kemi fituar kundër Serbisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë mbledhjes së Qeverisë, ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka thënë se vendimi i mospranimit të Kosovës në UNESCO nuk e minimizon shtetësinë e Kosovës ndërsa prioritet i Qeverisë mbetet anëtarësimi në organizata të tilla.

“Kishim mbështetje të madhe ndërsa kjo çështje u keqkuptua nga Serbia”, ka thënë ai.

Thaçi gjithashtu ka thënë se kjo situatë është goditje për rajonin ndërsa ai ka treguar se votat tregojnë se ne kemi fituar kundër Serbisë.

Ai nuk ka lënë pa përmendur edhe faktin se Kuvendi është ballafaquar me bllokadë dhe dhunë opozitare e kjo sipas tij ka ndikuar gjatë muajve të lotimit.

“Është dashur të shpjegohet te njerëzit bllokada dhe situata”, ka përfunduar ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-votat-per-unesco-tregojne-se-kemi-fituar-kunder-serbise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala