Thaçi viziton Slloveninë e Kroacinë

Autori:Zekirja Shabani

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, po shfaqet shumë i angazhuar në forcimin e marrëdhënieve dypalëshe me shtetet e rajonit dhe BE-së.

Kroacia e Sllovenia, do të jenë shtetet e radhës që ai do t’i vizitojë gjatë kësaj jave.

Siç kanë ndodhur edhe në takimet e mëhershme të tij, Thaçi edhe kësaj here do të takojë krerët më të lartë të shteteve.

Ai edhe në Kroaci e Slloveni do t’i takoj presidentët, kryeministrat, kryeparlamentarët dhe ministrat e jashtëm.

Kjo vizitë siç edhe mëson KP, do të realizohet për rritjen e bashkëpunimit strategjik me shtetet e rajonit dhe BE-së, sidomos në sferën ekonomike dhe infrastrukturore, ku Kosova synon të shndërrohet në një treg atraktiv për investime të huaja./Kosovapress/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-viziton-sllovenine-e-kroacine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala