Thaçi uron Malin e Zi: Kjo forcon sigurinë e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Jashtme njëherë zëvendëskryeministër i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar Malit të Zi për ftesën e bërë për anëtarësim në NATO.

Siç thotë ai, ky është një zhvillim që forcon sigurinë e tërë Ballkanit, përfshi edhe të Kosovës.

“Kosova tashmë kufizohet me dy shtete të NATO-s ndërsa shumë shpejt edhe Kosova do të fillon rrugëtimin formal në integrimet Euro-Atlantike. Rrugë tjetër dhe opsion tjetër nuk kemi pos boshtit Washington dhe Bruksel”, ka shkruar Thaçi.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-uron-malin-e-zi-kjo-forcon-sigurine-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala