Thaçi: Urime, urime, urime “Shok”

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar ekipin që ka punuar për filmin kosovar të metrazhit të shkurtër “Shok”, për nominim si filmi më i mirë i shkurtër nga Akademia e Filmit “Oscar”.

Thaçi urimin e ka bërë përmes llogarisë së tij në Facebook ku ekipit i dëshiron suksese dhe i ofron mbështetje .

“Do ta keni përkrahjen e shtetit, komunitetit artistik dhe mbarë Kosovës”.

Postimi i plotë i Thaçit :

Urime, urime, urime! Filmi kosovar ‪#‎Shok‬ nominohet edhe zyrtarisht për çmimin Oskar. Ekipit i dëshiroj sukses. Do ta keni përkrahjen e shtetit, komunitetit artistik dhe mbarë Kosovës. HTH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-urime-urime-urime-shok/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala