Thaçi u thotë ministrave rajonal se Kosova e ka vendin në BE

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka hapur konferencën ministrore të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, duke thënë se ky takim ndikon në investimet e infrastrukturës rajonale dhe komunikimin e qytetarëve në këtë pjesë.

Ai sot po bëjnë hapat e parë konkret për bashkëpunimin me vendet rajonale, e cila është një nga elementet kryesore drejt BE-së.

Thaçi ka thënë se Kosova e ka vendin në BE dhe do të vazhdon të kontribuojë në stabilitetin rajonal dhe se kjo konferencë është një hap më tutje në arritjen e këtij qëllimi.

“Ideja është që rajoni të tërheq investime duke krijuar kushtet më të mira për qytetarët por kjo rëndësi nuk është vetëm ekonomike por edhe lidhja dhe komunikimi në mes popujve, duke hequr paragjykimet”, ka thënë a

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-u-thote-ministrave-rajonal-se-kosova-e-ka-vendin-ne-be/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala