Thaçi: Së shpejti Kosova edhe në UEFA dhe FIFA

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas përfundimit 2 me 2 të ndeshjes miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipërsië, Ministri i Jashtëm njëherësh Zëvendëskyreministri Hashim Thaçi, ka shkruar një status në Facebook.

“Spektakël në Prishtinë. Barazim Kosovë-Shqipëri, ndeshje për histori. Ju lumtë djema! Së shpejti Kosova edhe në UEFA dhe FIFA”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-se-shpejti-kosova-edhe-ne-uefa-dhe-fifa/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala